Niťový lifting tváre a krku

Všetci sa snažíme zapôsobiť na svoje okolie. Oblečením, vlasmi a sviežou tvárou. Najmä tvár je tým činiteľom, ktorý upúta na prvý pohľad a vzbudzuje sympatie. Odzrkadľuje sa v nej životná energia i postoj k životu. Chceme zanechať dobrý dojem hneď na prvý raz, lebo prvý dojem je rozhodujúci.

Niekomu príroda nadelila viac alebo menej krásy, na iných vidieť známky starnutia, niektorí prežili traumy alebo úrazy. Všetko to vidieť na tvári a krku. Metódou niťového liftingu sa však do veľkej miery dajú odstrániť kozmetické nedostatky alebo zmierniť následky straty pružnosti tváre, ochabnutej kože a ovisnutých líc i krku, ktoré sa doteraz riešili chirurgickým faceliftovým zákrokom.

Niťový lifting tváre a krku je nová, vyvíjajúca sa metóda znamenajúca medzistupeň medzi efektívnym neinvazívnym omladením tváre a chirurgickým zákrokom. Tento proces poskytuje trvalé a progresívne omladenie tkanív tváre a krku. Niťový liftový zákrok vyvolá viditeľné zmeny, pričom zvyčajne dvihne tvár o niekoľko milimetrov. Vytvára prirodzenejší a jemnejší konečný vysledok ako faceliftová operácia.

Kozmetické zákroky niťovým liftingom môžu obnoviť mierny stupeň zníženia pevnosti pokožky. Ak je však pokožka tváre ochabnutá výraznejšie, jej obnova je možná iba chirurgicky.

Ako prebieha niťový lifting?

 1. 1. Anestézia
  Pred zavedením nití sa miesta vpichu dezinfikujú. Podajú sa anestetiká, zvyčajne sa používa lokálna anestézia.

 2. 2. Vytvorenie vstupu
  Nejde o skutočný rez, iba o vstupné body pre nite. Tieto body sa vytvoria „punchom“ špeciálnou ihlou. Zvyčajne po niekoľkých dňoch zmiznú.

 3. 3. Samotné zavedenie nití
  Akonáhle lokálna anestézia začne účinkovať, nite sa pomocou zavádzača zavedú pod kožu. Pacient v spojitosti so zavádzaním nití väčšinou nepociťuje žiadnu bolesť.

 4. 4. Výsledky
  Výsledky niťového liftingu sa objavia postupne, keď ustúpia možné mierne opuchy, či podliatiny. Odhalia sa hladké, lepšie definované línie okolitej oblasti a zvýrazní sa omladený vzhľad.

Čo nasleduje po aplikácii?

Po zavedení nití sa postupne viditeľne zlepšuje formovanie a pevnosť pokožky. Reakcia tela po zavedení nití je naprogramovaná na zhojenie tkaniva. Hrúbka nití a miesta implantácie pod kožou sú tak malé, že väčšina pacientov počas zákroku nič necíti. Preto je pre prevažnú väčšinu klientov niťový lifting výhodnejší než chirurgický zákrok. Najmä pre krátku dobu hojenia. Pri chirurgickom liftingovom zákroku je potrebná celková anestéza a doba liečenia je 1-2 týždne, pričom 1-3 dni po zákroku je potrebný stály zdravotný dozor.

Po niťovom liftingu väčšina klientov ide na druhý deň hneď do práce a len veľmi zriedkavo je potrebné užívanie silných liekov proti bolesti. Nie je takmer žiadne riziko väčších modrín, krvácania a jaziev. Len výnimočne sa zjaví podráždenie alebo infekcia.

Po zákroku je nutné aspoň týždeň dávať pozor na šetrné umývanie a čistenie tváre. Počas spánku si netreba tlačiť na tvár alebo na nej ležať.

Čo ak nastanú komplikácie?

Pri prípadnej komplikácii sa jednoduchým odstránením nití všetko vráti do pôvodného stavu.

Je niťový lifting vhodný aj pre mňa?

Najvhodnejší je pre pacientov, ktorí majú skôr mierne, až stredne závažné príznaky ochabnutosti kože. Ideálnym kandidátom na niťový lifting je vek zvyčajne po 35. roku, do 50. – 52. roku. Po približne 55. roku života je efektívnejší chirurgický lifting. Niťový lifting je však alternatívou aj pre starších, ktorí nemôžu podstúpiť faceliftovú operáciu.

Z hľadiska krátkeho zotavovacieho času je niťový lifting ideálny pre pracovne vyťažených ľudí s náročnou kariérou, alebo pre tých, ktorí majú doma deti vyžadujúce neustálu starostlivosť.

Ako trvalé sú výsledky niťového liftingu?

Trvácnosť výsledkov niťového liftingu je približne 1- 3 roky. Aj keď sa môže zdať, že doba výsledku má svoj limit, niťový lifting je ako alternatíva zaujímavá pre ostatné benefity a po uplynutí daného času je výsledok možné predĺžiť opakovaným naimplantovaním nových nití.

Výhody niťového liftingu

Kontraindikácie niťového liftingu

Niťový lifting je veľmi šetrný zásah do organizmu s veľmi nízkou mierou rizika, no aj keď ide o minimálne invazívnu metódu, má niekoľko absolútnych a relatívnych kontraindikácií. Naša odborná kompetencia nám však v prípade nižšie uvedených ochorení a stavov umožňuje medicínsky posúdiť stav klienta z hľadiska vhodnosti niťovej metódy a až potom prikročíme k omladzovaciemu zákroku.

Prehľad kontraindikácií

Cena niťového liftingu

Cenu za výkon niťového liftingu stanovujeme po konzultácii a individuálnom návrhu. Jej výška závisí od ošetrovanej oblasti, typu a počtu nití.

Konzultácia:

Potrebujem konzultáciu / zákrok